ośrodek szkolenia lotniczego, gdzie warto ?

ośrodek szkolenia lotniczego, gdzie warto ?

Trudno się zdaje kurs lotniczy? Od dziecka mi się marzy zostanie pilotem. Na razie chce zacząć od małych samolotów, niemniej jednak może w przyszłości będę latał tymi większymi. Doradzicie mi coś i opowiecie o tym?

Wariat

Posty: 3

 
Jest szkoła lotnicza, jaka prowadzi różne szkolenia. Można tam zdobyć licencje rekreacyjną, turystyczną, ale i na latanie w nocy. Każdy może odszukać to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, ale nie lata, bowiem kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga zabawa, zatem nie jest przeznaczona dla każdego.

Odi

Posty: 15

 
Mnie wystarczy latanie na wakacje i już mam dość. Nie wyobrażam sobie, że miałbym robić to sam. Wolę jednak polegać na innym, bowiem wiem, że mają doświadczenie i mniej się przy tym boje. Latanie samodzielnie to nie dla mnie.

andrew66

Posty: 6

 
Mnie się marzyło dostanie licencji pilota, natomiast koszty były za wysokie. Do tego jeszcze konieczny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, natomiast to kilkaset zł na godzinę. Szkoda.

Kitas

Posty: 6

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, niemniej jednak żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, wobec tego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to należałoby byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek możliwości zdrowotne.

luke130

Posty: 17

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

ciumar1

Posty: 10

 
Bez kłopotów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest konieczna inna licencja.

czerusek

Posty: 10

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w jakim zmieszczą się dwie osoby. To byłoby ładne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, iż marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

mirekp2005

Posty: 16

 
Zapisałem się do szkoły pilotów https://szkolapilotazu.pl i jestem bardzo usatysfakcjonowany. Mają instruktorów, którzy rzeczywiście potrafią nauczyć. Weselę się, że tutaj jestem i mam nadzieje, że zdam egzamin państwowym.

nero45

Posty: 13

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem bardzo zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

Gucio

Posty: 11